سوالات متداول

سوالات متداول

شما میتوانید از سوالات متداول ما بیشتر بیاموزید

برای مهاجرت به کانادا نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید. اگر تمایل دارید بدون داشتن پیشنهاد شغلی در کانادا کار کنید، می‌توانید از برنامه اکسپرس اینتری، سرمایه‌گذاری و استارت آپ و … بهره ببرید.

هزینه مهاجرت کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد. اولا، چنین هزینه‌هایی به عواملی همچون نوع مهاجرت و همچنین تعداد افراد مهاجر بستگی دارد. ثانیا، این مبالغ باید به اندازه‌ای باشند که ثابت شود، شما می‌توانید از پس هزینه‌های زندگی خود و تامین نیازهای خانواده‌تان در کانادا برآیید. در ضمن، اگر لازم باشد، وکیل مهاجرتی را استخدام نمایید تا کارهای شما را پیش برد، باید مبالغی را برای پرداخت حقوق وی در نظر بگیرید. اما، با صرف چنین هزینه‌هایی می‌توانید از قرارگیری در مسیر درست مهاجرتی اطمینان داشته باشید.

برای اقامت دائم (PR) در کانادا می‌توانید از چند روش مختلف اقدام کنید. ابتدا، خوب است از طریق حمایت مالی خانواده یا Express Entry و استارت آپ جهت اخذ چنین مجوزی پیش روید.

در یک دوره 5 ساله باید:

حداقل 730 روز یعنی 2 سال پس از کسب چنین مجوزی در کانادا ساکن باشید و از نظر فیزیکی در این کشور حضور داشته باشید یا در خارج از کانادا به همراه یک شهروند کانادایی که می‌تواند همسر یا شریک زندگی، فرزند و… باشد، زندگی کنید. همچنین، می‌توانید به صورت تمام وقت در یک تجارت کانادایی استخدام شوید.

در پایان دوره تحصیل تمامی دانشجویان بین‌المللی باید کانادا را ترک کرده و به کشور اصلی خود باز گردند. مگر این‌که با کاریابی و اشتغال یافتن بتوانند ویزاهای دیگری را کسب نمایند. برنامه‌هایی در کانادا وجود دارد که مهاجرت کانادا را برای دانشجویان به صرفه‌تر خواهد کرد. زیرا به آن‌ها امکان کسب اقامت دائم با فعالیت در حوزه کاری را پس از فارغ التحصیلی می‌دهد.

شهروندان کانادا می‌توانند جهت اخذ گذرنامه، به مکان‌های مختلفی درخواست دهند. آسان‌ترین راه درخواستی، ارسال درخواست‌ها به پست الکترونیکی (ایمیل) وزارت امور خارجه تقاضا است. گزینه‌‌های دیگری نیز همچون مراجعه به یکی از دفاتر Service Canada در سراسر این کشور وجود دارد.

همان‌طور که با مطالعه این مطلب متوجه شده‌اید، روش‌های زیادی برای مهاجرت کانادا و اقامت در این کشور مدرن و پیشرفته وجود دارد. شما باید قبل از ارسال درخواست‌های مهاجرتی، برنامه‌ریزی ویژه‌ای داشته باشید تا کارهای خود را سریع‌تر پیش ببرید و احتمال پذیرش درخواستتان را افزایش دهید.

پیش‌بینی زمان پردازش مدارک و درخواست‌های ارسالی شما ممکن است دشوار باشد؛ زیرا به نوع درخواست و تعداد درخواست‌هایی که در آن زمان توسط دیگر مهاجران ارسال شده، بستگی دارد. اما به‌طور کلی می‌توانیم مدت زمانی 6 الی 12 ماهه را در نظر بگیریم که گاهی اوقات کوتاه‌تر و برخی مواقع طولانی‌تر خواهد شد.

چندین روش برای مهاجرت کانادا وجود دارد. ما انواع مهاجرت‌های صورت گرفته با این کشور را به دو دسته موقت و دائمی تقسیم‌بندی می‌کنیم. افرادی که به طور موقتی مهاجرت می کنند، می‌توانند از طریق کار، تحصیل یا بازدید از کانادا اقدام کنند. مهاجرت‌های دائمی نیز می‌تواند با استفاده از برنامه‌های اکسپرس اینتری، حمایت مالی از خانواده و استارت آپ و کارآفرینی صورت پذیرد.

اولین کاری که یک مهاجر باید قبل از ارائه درخواست شهروندی انجام دهد، کسب مجوز اقامت دائم است. چنین مسئله‌ای پس از مهاجرت کانادا و قرارگیری در زمره شهروندان کانادایی ضروری است. همچنین، بهتر است با زبان فرانسوی و با انگلیسی آشنا شوید. علاوه‌براین، حداقل یک سال باید در این کشور ساکن باشید.

پس از مهاجرت کانادا مسئله اقامت در این کشور مطرح می‌شود؛ کاریابی، به همراه داشتن تمام مدارک لازم در طول مهاجرت و برآورده ساختن تمامی شرایط لازم برای کسب مجوز اقامت دائم، می‌تواند موثر باشد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از ورود به کانادا اطلاعات دقیقی راجع به مواردی همچون قوانین و مقررات بانکی (کارت‌های اعتباری، حساب‌های بانکی، چک‌ها و…)، خدمات بهداشتی و درمانی، بیمارستان‌ها، قوانین مربوط به اتومبیل، حمل و نقل عمومی، سیستم‌ مدارس، فروشگاه‌های موادغذایی، مسکن و رستوران‌ها به‌دست آورید. ممکن است محله‌هایی وجود داشته باشند که هم‌وطنانتان در آن مقیم باشند و با زندگی در کنار آن‌ها احساس بهتری داشته باشید.

پس از مهاجرت کانادا قطعا برای گذران امور به شغل احتیاج دارید. دو راه اصلی برای کار در کانادا وجود دارد، یکی موقت و دیگری راهی که مستقیم با اقامت دائم در ارتباط است.  راه‌هایی برای کاریابی عبارت هستند از:

  • راهکار 1: به کارفرما درخواست می‌دهید و او براساس بازارکاری و توانایی‌هایتان شما را استخدام می‌کند.
  • راهکار 2: کاری موقتی دارید و با ارسال درخواست، از کارفرما می‌خواهید مدت زمان قرارداد کاری را تمدید نماید.
  • راهکار 3: به عنوان یک کارگر خارجی درخواست کاری خود را برای کارفرما می‌فرستید.
  • راهکار 4: با استفاده از  برنامه Express Entry به عنوان یک کارگر ماهر، جهت کاریابی اقدام می‌کنید.

مهاجرت کانادا به صورت موقت می‌تواند از طریق کار، تحصیل یا بازدید انجام پذیرد. برای کار به طور موقت در آن کشور باید ویزای کاری دریافت کنید، معمولاً می‌توانید چنین ویزایی را بعد از دریافت پیشنهاد کار از یک کارفرما کسب نمایید. برای تحصیل در کانادا، ابتدا باید به موسسه آموزشی مراجعه کرده و پس از قبولی در آن، جهت کسب درخواست ویزای تحصیلی اقدام کنید. برای بازدید از کانادا با هدف گردشگری، علمی، کاری و… باید ویزای بازدیدکننده درخواست کنید.

گذرنامه‌های کانادایی فقط در دسترس شهروندان کانادایی است. با این وجود بعد از اخذ اقامت دائم و گرفتن تابعیت که 3 یا 4 سال به طول می‌انجامد، چنین گذرنامه‌هایی به شما داده خواهد شد. گذرنامه‌های کانادایی بسیار باارزش هستند و کاربردهای گوناگونی همچون موارد زیر را دارند:

  • مسافرت رفتن
  • شناسایی
  • اثبات تابعیت

خوب است بدانید، کسانی که این گذرنامه‌ها را دارند در هرکجای جهان تحت حمایت دولت کانادا خواهند بود.

آیا نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؟ تنها کافیست یک وقت مشاوره رزرو کنید
X